Інституційні форми розмитку конкурентних відносин

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук. Одеса, Одеський державний економічний університет, 2007. — 231 с.
Спеціальність
08.00.01. – Економічна теорія та історія економічної думки
Мета роботи: Комплексний теоретичний аналіз інституційних форм розвитку конкурентних відносин у транзитивній економіці України а також розробка рекомендацій щодо вдосконалення інституційного оформлення конкурентних відносин з метою забезпечення сталого розвитку вітчизняної економіки.
Наукова новизна: Запропоновано комплексний підхід, який інтегрує класичну, неокласичну і інституційну концепції до вивчення економічної конкуренції, що розширює межі дослідження і надає нові потенційні можливості для розробки ефективної конкурентної політики.
Розроблено теоретичну модель взаємозв’язку ринкових інститутів і конкуренції, що має два важливі аспекти: з одного боку, завдяки конкуренції відбувається відбір ефективних інституційних обмежень, а з іншого боку – сама інституційна структура суспільства спроможна змінювати ступінь конкуренції на ринку.
Виділено п’ять блоків проблем інституційного середовища в Україні: надмірна нестабільність формальних правил, викривлення системи неформальних правил у бік корупції, недосконалість судової системи як системи санкцій за невиконання правил, проблеми політичних організацій, що виявляються у створенні адміністративних інституційних бар’єрів на шляху розвитку конкуренції, нерозвиненість соціально-економічних організацій таких, як об’єднання підприємців і покупців, що не захищають права учасників ринку від свавілля неформальних правил і впливу політичних організацій.
На основі аналізу стану міжгалузевої та внутрішньогалузевої конкуренції в національній економіці окреслено основні інституційні чинники, що перешкоджають вільному руху капіталу на міжгалузевому і внутрішньогалузевому рівнях.
Практичне значення: Матеріали, що містяться у роботі, використовуються у навчальному процесі ОДЕУ при викладанні 10 дисциплін „Політична економія, „Мікроекономіка і „Макроекономіка.
Основні положення дисертації доведено до рівня прикладних рекомендацій. Рекомендації і висновки, одержані у процесі дослідження, отримали позитивну оцінку в Антимонопольному комітеті України та були використані для оцінки стану і тенденцій конкурентного середовища у економіці України.

Language: Ukrainian
Commentary: 1564424
Tags: Финансово-экономические дисциплины;Региональная и национальная экономика;Региональная и национальная экономика Украины