Місцеві вибори 2015 р.: проблеми організації, підсумки, тенденції

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

К. : НІСД, 2015. — 28 с.
Виборча кампанія 2015 року в Україні мала специфічний характер, обумовлений низкою обставин та чинників внутрішньополітичного життя, які раніше не впливали на процес формування місцевої влади в державі.
Вибори завершували собою процес зміни влади після Революції гідності. Вони проходили в умовах значної громадянської активності та зростання вимог громадян до публічної влади – як загальнодержавної, так і місцевої.
Вибори 2015 р. відбулися в умовах все ще незавершеного збройного конфлікту, наслідком якого стала тимчасова втрата частини державної території. Таким чином, в Україні з’явилися нові категорії територій – окуповані, прифронтові тощо, специфіка яких вимагає й особливого підходу в галузі регулювання виборчого процесу. Нарешті, новим елементом соціальної структури українського суспільства стали внутрішньо переміщені особи, особливий перелік прав яких, включаючи виборчі права, ще належить удосконалювати.
У межах політики децентралізації в Україні на добровільних засадах утворилися нові адміністративно-територіальні одиниці базового рівня – об’єднані територіальні громади. Проведення перших виборів у таких громадах також потребувало додаткового нормативно-правового врегулювання.
Вибори органів місцевого самоврядування у 2015 р. проходили за новою виборчою системою, яка не була застосована раніше. Так, місцеві ради (крім сільських та селищних) були обрані за пропорційною виборчою системою із відкритими виборчими списками, а вибори голів великих міст – за мажоритарною системою абсолютної більшості (часто – у два тури).
Таким чином, найбільш доцільно зосередитися на аналізі та можливостях розв’язання таких проблем, як: відсутність виборів у прифронтових територіях та проблема забезпечення прав переселенців із зони збройного конфлікту; особливі проблеми проведення перших виборів у об’єднаних територіальних громадах; особливості поведінки політичних партій на місцевих виборах; порушення виборчих процедур.
Зміст:
Вступ
.
Карта виборів до місцевих представницьких органів влади України всіх рівнів та виборче право внутрішньо переміщених осіб.
Нормативно-правове врегулювання організації перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах.
Позиціонування політичних партій та його вплив на результати місцевих виборів і поствиборну ситуацію.
Порушення виборчого законодавства та виборчих процедур.
Пропозиції.
Додатки
.

Author(s): Макаров Г.В., Каплан Ю.Б.

Language: Ukrainian
Commentary: 1884407
Tags: Юридические дисциплины;Избирательное право;Избирательное право Украины