Типологічні аспекти актуальної рецепції тексту. Розділ 1: Комплекс ідей рецептивної поетики в актуальній методологічній перспективі

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Фрагмент посібника. — Чернівці: Книги XXI, 2009 р. — 7-100 с.
Проблема рецепції словесно-культурного добутку одночасно – одна з найдавніших і наймолодших проблем літературознавства. Можна з впевненістю говорити, що вона актуальна вже й для Античних риторик, поетик, й для розмірковувань мудреців Сходу, як й акцентувати на тому, що ця проблема стає самостійним і самозначущим предметом наукової рефлексії лише у XX ст. Єдине, що важко заперечити, так це те, що саме XX ст. з його різноманітним, проте на рідкість цілеспрямованим, поступовим, системним й незмінним зацікавленням у Діалозі, Діалогічності, Комунікації, Спілкуванні та Іншому, як їхній неминучій смислоутворюючій ціннісній іпостасі, однією зі своїх життєвизначальних засад виявляє рецепцію. Рецепція для XX ст. поступово стає однім з провідних героїв філософського, соціального, наукового, навіть побутового просторів. Утім це не означає навіть на початку XXI ст. вичерпаності чи втомленості від цієї проблеми. Особливості рецепції, її галузева специфіка, засади, обсяг, функції, в тому числі й літературознавчі, досі залишаються недостатньо проясненими та виписаними; чітко, в усій повноті системних зв’язків, меж та пасток не артикульованими.
Цей науковий посібник, присвячений проблемам рецепції тексту, – цей посібник, передусім, з теорії словесності, якісно новий за своєю сутністю. Не претендуючи на занадто великі та масштабні теоретичні літературознавчі узагальнення, він зумів через призму, здавалося б, однієї проблеми – рецепції тексту – торкнутися та висвітлити нові аспекти традиційних літературознавчих питань: тексту, твору, жанру, автора, читача, естетичного та художнього, літературного, культурного процесу, витоків та засад словесних добутків, типологічного зв’язку міфу, історії, твору словесності.
Зміст
Про формування рецептивної теорії.
Провідні ідеї рецептивної теорії.
Рецепієнт як об`єкт художньої та наукової думки.
Сучасне ставлення до художньої цілесності.
Повноваження рецепції.
Критка як рецептивна інституція.
Актуапьність рецептивної теорії та у науковому дискурсі.
Специфічні параметри реиептивної поетики.
Оповідні Інстанції у текстовому просторі.
Реиептивні ресурси тексту в а спекті психопогічного потенціалу читача.
Специфіка парадигми "театральний реципієнт".

Author(s): Червінська О.

Language: Ukrainian
Commentary: 1296700
Tags: Литературоведение;Теория литературы;Поэтика