Онтологічний підхід до подання знань в мульти-агентних системах дистанційноi освіти

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Комп’ютерні засоби, мережі та системи. 2006, № 5.
Розвиток інформаційного суспільства забезпечує швидкий доступ до інформаційних ресурсів (ІР), створених на сьогодні людством. Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) суттєво змінюють зміст і практику сучасної освіти.
Нині значна частина матеріалів, що використовуються в навчальному процесі, подається в електронній формі. Використання телекомунікацій, мультимедійних навчальних ІР, Інтернет-технологій та систем, що базуються на знаннях, – потенціал для удосконалень процесу освіти.
Системи дистанційної освіти (СДН) забезпечують адаптацію процесу навчання до індивідуальних характеристик слухачів, звільняють викладачів від трудомістких і повторюваних операцій, потрібних для подання навчальної інформації, сприяють розробці об'єктивних автоматизованих методів контролю знань і полегшують накопичення навчально-методичного досвіду.
Здобуття предметних знань – найскладніший та найтриваліший етап у створенні систем дистанційного навчання (як і інших інформаційних систем, що базуються на експертних знаннях). Онтологічне подання знань забезпечує їх інтероперабельність та дозволяє повторно використовувати їх при створенні нових курсів та модулів, а також дозволяє автоматизувати пошук інформації про ці курси (мету, завдання, предмет курсу, його основні терміни, пов’язані з ним курси) на семантичному рівні. Цю інформацію можуть використовувати агенти для персоналізації процесу навчання.

Author(s): Плескач В.Л., Рогушина Ю.В.

Language: Ukrainian
Commentary: 391375
Tags: Информатика и вычислительная техника;Искусственный интеллект;Базы знаний и экспертные системы