Художня майстерність І.С. Нечуя-Левицького

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Уривок з книги. - К.,С.5-15,18-31,38-61. 1969.
Уже ранні твори І. С. Нечуя-Левицького зайняли помітне місце в літературному процесі 60—70-х років. В час заборони української мови і літератури його твори були майже єдиним паростком на ниві української культури. Спираючись на досягнення попередників, як в українській, так і в російській літературі, Нечуй-Левицький, з одного боку, продовжує розробляти теми, що піднімалися й раніше, а з другого,— звертається до нових. Його заслугою є те, що, крім традиційної селянської тематики, він звертається до життя міщан, інтелігенції, змальовує різноманітні постаті тодішнього населення України.
Спершу у його творчості (прикладом цього є повість «Дві московки» та оповідання «Рибалка Панас Круть») спостерігається поєднання оповіді з авторською розповіддю. Проте досвід російської та зарубіжної літератури приводить зрештою Нечуя-Левицького до об'єктивно-повістевого стилю. Цей стиль дозволяв розширяти тематику творів, вводячи необмежену кількість дійових осіб, піднімати важливі суспільно-політичні проблеми, індивідуалізувати мову персонажів, вільно оперувати багатством художніх засобів.
У повісті «Хмари» проявилась майстерність Нечуя-Левицького поєднувати розповіді й описи з діалогами, що дало можливість досягти яскравої типізації образів, повніше розкрити характери персонажів. Розвиваючи і вдосконалюючи оповідну манеру письма, він досяг винятково високої майстерності в монологічних скаргах баби Параски та баби Палажки. Ці оповідання справді стали вершиною оповідної манери в українській літературі другої половини XIX ст.

Author(s): Власенко В.О.

Language: Ukrainian
Commentary: 1166904
Tags: Литературоведение;Изучение украинской литературы