Робочий зошит дошколярика. Підготовка руки дитини до письма

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

К.: Школяр, 2014. — 40 с. — ISBN 978-966-1650-36-6.
Для успішного навчання в школі дитині необхідно не тільки багато читати, а й багато писати, а отже, навчитися добре володіти навичками письма. Робота із зошитом дасть змогу на основі індивідуального підходу до кожного малюка організувати підготовку до навчання так, щоб воно стало захоплюючим заняттям, у процесі якого діти з радістю, без перевантажень набуватимуть необхідних знань, умінь і навичок.
У зошиті узагальнено досвід роботи з дошкільниками старших та підготовчих до школи груп дошкільних закладів, систематизовано вправи для підготовки руки дитини до письма. В основу текстового та графічного змісту зошита покладено результати наукових досліджень провідних науковців України в галузі дошкільного виховання А.М. Богуш і Н.Ф. Скрипченко.
Завданням періоду підготовки до навчання письма є формування в дошкільника просторового уявлення, графічних навичок, рухового стереотипу, вміння аналізувати малюнок за зразком; розвиток точності, акуратності, координації та ритмів рухів, окоміру, дрібних м’язів рук, п’ястів. Систематичність у такій роботі забезпечить послідовне поєднання добре продуманих різноманітних вправ.
Кожне завдання розраховане на 5-хвилинне заняття під керівництвом дорослого. Весь матеріал розташований за принципом від простого до складного. Наприклад, найпростіші завдання — цілеспрямоване обведення та з’єднання клітинок стимулюють в дитини розвиток просторового орієнтування, виробляють навички окоміру.
На сторінках у лінійку дитині орієнтуватися вже важче, тому потрібно спочатку виконувати вправи з прямими горизонтальними та вертикальними лініями, поступово ускладнюючи їх похилими, хвилястими лініями, дугами і, нарешті, фігурами округлої форми.
Зошит закінчується сторінками в косу лінійку з елементами букв. їх небагато, оскільки основна мета зошита — допомогти дошкільникові підготувати руку до каліграфічного та швидкого письма в школі, а не навчити його писати.
Особливо важливо, щоб дитина виконувала завдання уважно і свідомо. Якщо виникають утруднення, доцільно запропонувати дошкільнику попередньо виконати підготовчі завдання до даної вправи в додатковому зошиті. Слід заохочувати дитину до фантазування, самостійного вигадування подібних вправ і поступовового їх ускладнення.
Під час виконання завдань особливу увагу слід приділяти послідовності та напрямку рухів руки дитини, її правильній поставі, належному розміщенню зошита на столі, тривалості заняття, достатньому освітленню робочого місця (поради щодо додержання санітарно-гігієнічних вимог подано на 3-й сторінці обкладинки).
Виконання завдань наприкінці зошита дасть змогу виявити рівень підготовки руки дитини до письма.

Author(s): Орлова І.В., Власенко С.В., Косоригіна Н.Д. (упоряд.)

Language: Ukrainian
Commentary: 1544208
Tags: Педагогика;Дошкольное образование;Подготовка руки к письму