Палеогеоморфологія

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Навчальний посібник. — Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2011. — 432 с.
Висвітлено важливі питання палеогеоморфології. Зокрема, визначено головні проблеми, завдання і місце палеогеоморфології серед наук про Землю. Сформульовано основні методи палеогеоморфологічних досліджень і на конкретних прикладах показано їх застосування у процесі пошуку корисних копалин (нафти, газу, кам’яного вугілля, торфу, руди, золота, алмазів тощо). Подано класифікацію рельєфу похованих поверхонь земної кори й окреслено зв’язок цих поверхонь з родовищами корисних копалин. Розглянуто седиментаційні середовища і їх головні особливості, основні типи фацій і формацій та їх індикатори, які допомагають визначати ґенезу форм рельєфу. Досить детально викладено загальну геодинаміку нашої планети, проаналізовано різні теорії розвитку рельєфу Землі, зокрема теорії плейт-тектоніки і плюм-тектоніки, формування поверхонь вирівнювання тощо. Зроблено спробу представлення моделі глобальної геодинаміки Землі і показу сучасного рельєфу Землі в ретроспективі глобальної геодинаміки. Надзвичайно детально відтворено закономірності рельєфотворення на різних етапах історії Землі, починаючи з архею і завершуючи голоценом. Показано як кліматичну, так і тектонічну обумовленість процесів, що відбувалися на кожному з геологічних етапів розвитку Землі, форм ними створених і корисних копалин, які завдяки цьому сформувалися. Описано й обґрунтовано специфіку циклічності в розвитку геологічних і геоморфологічних подій на Землі. Наведено приклади палеогеоморфологічних періодизацій фанерозою і викладено їх суть з погляду авторів цих періодизацій.
Для студентів географічних спеціальностей вищих навчальних закладів, а також студентів інших спеціальностей природничих факультетів, зокрема студентів екологічних та природоохоронних спеціальностей навчальних закладів різного рівня акредитації, для всіх, хто цікавиться історією розвитку рельєфу нашої планети.

Author(s): Сіренко І., Іваник М.

Language: Ukrainian
Commentary: 1532793
Tags: Горно-геологическая отрасль;Геология;Геоморфология и четвертичная геология