Елементи теорії наближень у задачах і прикладах

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

К.: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, механіко-математичний факультет, 2013. — 53 с.
Нормативний курс «Теорія наближень» читається на механіко-математичному факультеті КНУ ім. Тараса Шевченка на першому курсі магістратури для студентів-математиків. Згідно з діючим навчальним планом проведення практичних (семінарських) занять з цього курсу не передбачено. Однак загальновідомо, що вивчення будь-якого математичного предмета неможливе без систематичного самостійного розв’язання задач, бо саме процес активного обмірковування матеріалу при спробі розв’язати задачу допомагає виробити правильні інтуїтивні уявлення про відповідні математичні поняття і є найважливішим засобом опанування матеріалу. Пропонований навчальний посібник покликаний задовольнити потребу у джерелі задач для тих, хто вивчає або викладає теорію наближень.
Цей посібник є, фактично, збірником задач з теорії наближень. Його основу становлять приклади, що розглядались на лекціях з теорії наближень, які автор читав магістрам-математикам, а також вправи, котрі пропонувались студентам для самостійного розв’язання; наведено також задачі з колоквіумів та екзаменів. Однак структура посібника має певні особливості, які, за задумом автора, уможливлять користування ним не тільки слухачам своїх лекцій, а й усім зацікавленим особам, а також забезпечать можливість самостійного вивчення деяких розділів курсу без звернення до інших джерел.
У цьому виданні не дотримано традиційного для збірників задач поділу параграфа на «теорію» та задачі. Основною особливістю посібника є викладення «теорії» (там, де доведення не є громіздкими) у формі задач, при цьому нові поняття означаються безпосередньо перед тією задачею, в якій вперше використовуються. Однак щодо деяких ключових теорем з досить громіздкими доведеннями цього принципу не дотримано (навряд чи доцільно спонукати початківця «перевідкривати» ці теореми самостійно). У таких випадках наведено формулювання відповідних теорем, а з їх доведеннями читач може ознайомитись за допомогою іншої літератури.

Author(s): Нестеренко О.Н.

Language: Ukrainian
Commentary: 1406257
Tags: Математика;Вычислительная математика