Збірник статей. — Донецьк: Донецький національний університет, 2011. — 181 с.
Двадцята книга щорічника «Нові сторінки історії Донбасу» продовжує публікацію досліджень з маловивчених питань історії регіону. У науковий обіг запроваджено нові документи і матеріали, почерпнуті у приватних колекціях, архівних та музейних фондах, археографічних збірках; з позицій сучасної методології переосмислено здобутки радянської історіографії, започатковано нові напрями наукових пошуків та наукові дискусії.
Збірка складається з наступних рубрик «Історіографія та джерелознавство», «Модерна історія регіону», «Донбас у ХХ столітті».
Авторами публікацій є викладачі та аспіранти історичного факультету ДонНУ, а також інших вузів України та Росії. Рекомендується для науковців, студентів, учителів та широкого кола читачів.
Історіографія та джерелознавство.Шкрібітько О.О. Історіографія вивчення економічного розвитку Самарського Пустинно-Миколаївського монастиря в XVII-XVIII ст.
Заблоцький В.П. Нові біографічні документи Артема (Ф.А.Сергєєва).
Кринко Е.Ф., Есип И.М., Юрчук И.В. Социальная политика в СССР в годы Великой отечественной войны: советская, российская и украинская историография.
Ковальська Л.А. Історіографія радянського руху опору в роки Великої вітчизняної війни: становлення регіональних наукових шкіл.
Бабкіна О.О. Наукова інтелігенція Донбасу другої половини ХХ ст.: досвід дослідження саморепрезентації в автобіографічному наративі.
Пенькова О.Б. Традиційна культура населення Східної України другої половини ХХ ст.: дискурсні стратегії вивчення.
Модерна історія регіону.Нестерцова С.М., Заярна Д.О. Початкова освіта у Донбасі на межі ХІХ-ХХ ст.: міський вимір.
Донбас у ХХ столітті.Стріонова І.В. Дискусії про сімейний кодекс у СРСР в середині 1920-х років: державні та регіональні аспекти.
Шабельніков В.І. Населені пункти в новій системі адміністративно-територіального устрою України в 1920–1930-х рр.: регіональний аспект.
Попова О.Ю. «Ворожі практики»: досвід інтерпретації кореспондентами газети «Соціалістичний Донбас» (1936 – 1938 рр.).
Мирошниченко И.М., Стяжкина Е.В. «Советская женщина – работающая мать»: региональные аспекты воплощения гендерного контракта в 1930-е годы.
Заблоцька К.В., Майорова І.М. Політичний і соціокультурний контексти формування засад вищої медичної освіти в Донбасі в 1930-і роки.
Тарнавський І.С. Антициганська політика нацистської Німеччини та її союзників на окупованій території України (1941 – 1944 рр.).
Алфьоров М.А. Рух населення Донбасу в період повоєнної відбудови 1946-1950 рр.
Лугова О.В. Репресії проти євреїв на Донеччині (1947-1953 рр.).
Каретніков І.Г. Соціально-політичні настрої населення Донбасу в умовах еволюції радянського тоталітаризму (друга половина 50–х років ХХ століття).