Коли Христос по землi ходив. Народнi оповідi

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Упорядкував Іван Сенько. Ужгород: "Карпати", 1993. – 135 с.
До збірки увійшли кращi прозовi зразки усноï народноï творчостi про Христа i його апостолів.
Більшість легендарних сюжетів - мандрівні. До варіантів із Українських Карпат легко знайдемо паралелі в збірках П.Чубинського, Б.Грінченка, М.Драгоманова, а також О.Афанасьєва, П.Шейна, О.Кольберга, П.Шапкарьова, братів Грімм, тобто не тільки в українському, але й у російському, білоруському, польському, болгарському, німецькому фольклорі. Мандрівні сюжети мовно-побутовими елементами оповідані міцно вкоренили у національний грунт, що допомагає з граничною доступністю утверджувати християнські ідеали.
Щоб тексти, які записано у регіоні Карпат, зробити доступнішими читачеві на території всієї України, їх відтворено за сучасним правописом. Всі діалектні лексичні і фразеологічні особливості текстів збережено. Легенди про Христа вчать любити ближнього, зміцнюють віру у торжество добра і справедливості. Тому й дорожить ними народ, несучи їх на вустах як естафету своєї мудрості і моралі через віки.
Зміст:
Іван Сенько. Народне слово про Христа.
Аби зрозуміти Слово Боже. Спаситель людства. Чому керечун печуть? Христос і син розбійника. Відьма скриває Ісуса. Як Христос був ковалем. Як Христос бавився "пташка". Світло Христове. Чому так кажуть? Чому камінь не росте? Звідки взявся вогонь у кремені? Вино на весіллі. Про осетник і чемерицю. Чоловіче м'ясо. Звідки взявся кінь? Чому кінь такий ненаситний? Звідки взялася мавпа? Звідки взявся ведмідь? Звідки взялася жаба? Жаба-коритнянка. З одної доньки - три. Чому євреї не їдять свинини? Звідки ластовиння? Як бог роздавав народам долю. Чому люди не знають часу смерті? Христос і дві дівки. Чому жона все в роботі? Чому тепер колос малий? Звідки взялася дзиндра? Як Христос відгадував загадки. Чортів віз. Чортів млин. Звідки взялися табака і люльки? Спокуса. Філософ і Христос. Чоловіка не наситити. Лакома баба. Христос і Святий Петро на перевозі. Як Христос із чоловіка зробив коня. Синевирське озеро. Всі за одного. Христос і убогий пастир. Як Святий Петро був богом. Вовк - апостолом. Як глина крала глину. Як Святий Петро сорочку украв. Звідки взялися гриби? Чому Петрів піст не дуже строгий? Святий Петро на ярмарку. Як Святий Петро удавився хлібом. Христос і Петро молотільниками. Дрібні гроші. Про лінивого і робітливу. Кожен щось робить. Церква і корчма. Святий Петро в ґуральні. Як Святого Петра уперед жона, а відтак п'яниці у корчмі побили. П'яниця гірше собаки. Як Христос шукав правди. Дивний майстер. Святий Юрій. Юда Іскаріот. Христос і Юда. Чому на Великдень писанки пишуть? Трепета. Із котрого дерева Христу хрест правили? Божі ружі. Звідки взялися перли? Чому русини гайдамаки? Чому цигани не мають пристанища. Вічний жид. Павук. Ворона. Бозник. Три роди тютюну. Пілат. Як когут воскрес. Звідки взялися крашанки. Поливальний понеділок. Як Бог закував чорта. Мати Святого Петра. Звідки взялася потеруха? Главосіки. Чудо Святого Івана. Покараний багач. Дятел. Тростини. Марунька. Пергач. Святі Петро і Павло. Як Смерть сиділа на яблінці. Хрести перемінені на шибениці. Богородиця обдаровує дитину хлібом. Як музикант грав Христові. Кара за хрест. Коли Христа згадують?
Примітки
Словник маловживаних слів
Pdf, 300 dpi, B/W, no OCR

Language: Ukrainian
Commentary: 695640
Tags: Библиотека;Фольклорные (народные) произведения