Навчальний посібник. – Івано-Франківськ: Видавничо-дизайнерський відділ Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, 2008. – 156 с.
У посібнику викладено основні положення теорії утворення карбамідо-формальдегідних і меламіноформальдегідних олігомерів (смол), технології одержання смол і виготовлення матеріалів на їх основі, переробка та застосування карбамідоформальдегідних смол (КФС) і меламіноформальдегідних смол (МФС) в промисловості та побуті.
Розглянуто теоретичні аспекти реакцій карбаміду, меламіну та інших сполук, що містять групи амідного типу з формальдегідом, характерні закономірності їх проходження, механізми і кінетика найважливіших реакцій процесу смолоутворення, насамперед поліконденсації під впливом кислотно–основних каталізаторів та затвердження аміносмол. Значна увага приділена впливу різних чинників на перебіг основних реакцій процесу утворення смол, зокрема регулювання вмісту метилол- і метиленпохідних та досягнення потрібного ступеня їх поліконденсації, формування метиленових, диметиленетерних та інших зв’язків на стадії одержання, переробки та затвердження смол. Наведено відомості про способи стабілізації та пластифікації аміносмол. Висвітлено найпоширеніші промислові методи одержання сировинних реагентів для синтезу КФС і МФС, їх фізичні і хімічні властивості. Широко розглянуто технології одержання карбамідоформальдегідних смол, клеїв на їх основі, виготовлення пресматеріалів, шаруватих пластиків і лакових аміносмол, їх переробка і особливості використання в найбільш перспективних сферах застосування.
Навчальний посібник рекомендований для студентів вищих навчальних закладів, які вивчають хімію та технологію аміновмісних полімерів, а також для практичної роботи спеціалістів-технологів.