Категорія трансформаційних перетворень у контексті економічних реформ

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Стаття// Вісник ДНУ, Сер. В: Економіка і право, Вип.2, 2011. - сс.155-158
Обгрунтовано теоретичні засади здійснення перетворень; визначені їх характерні особливості на рівні держави та підприємства
Економічні реформи, започатковані в Україні – довгоочікувані та актуальні, насправді – пригальмовують тільки-но розпочавшись. Лише ледачий не долучився до визначення причин з яких відбувається саме так і вже усі висловлені пропозиції заслуговують на узагальнення та систематизацію. Певні, що багатьох проблем можна було запобігти, якщо б с самого почату домовились про ключові дефініції. Але, вважаємо, що і тепер зробити це не пізно.
Докорінна зміна соціально-економічного устрою, що відбулася в Україні на перетині XX-XXI сторіч, ознаменувалася безпрецедентними за потужністю і наслідками тектонічними зрушеннями, які стрімко поширилися більш ніж половиною території Єв-ропи та Азії, зайнятої свого часу колишнім Радянським Союзом та його сателітами. Їх зовнішні ознаки – різноманітні. Один з прикладів, – незрівнянна з минулим кількість невеликих підприємств, частка яких, за останніми відомостями Державної служби статистики, складає 99,4 % від загального числа. На них зайнято 4580,9 тис. працівників ( або 58,1 %). Серед інших: створення інститутів ринкової економіки, матеріалізація дії закону попиту та пропозиції (складно навіть уявити потребу, яку не можливо було б задовольнити при достатній платоспроможності покупця), поляризаційне розшарування мешканців за рівнем добробуту, тотальна комерціалізація нашого життя (радикальні прояви якого, без сумніву, – корупція й хабарництво).Схожі посування, між тим, не припиняються й дотепер, спалахуючи то політичними катаклізмами на кшталт так зва-них «кольорових» чи «SMS-революцій», то вибухами невдоволення внутрішньою політикою урядів, як це було з руйнівниками парканів у центрі Києва, або з учасниками руху «Захопи Уолл-стріт», що набирає оберти у США.

Author(s): Парсяк В.Н., Кочетова І.Ю.

Language: Ukrainian
Commentary: 816318
Tags: Финансово-экономические дисциплины;Институциональная экономика