Підручник. - К.: Київський університет права НАН України, 2008. - 198с.
У посібнику на сучасному науковому рівні розглянуто загальні закономірності функціонування ринкової економіки, проблеми трансформації командної економіки в ринкову. Розкрито цілісну систему знань з основ ринкової економіки, механізм її формування у постсоціалістичних країнах, що перебувають у перехідному періоді. Зроблено спробу врахувати особливості викладання сучасної економічної теорії для студентів-правознавців на основі багаторічного досвіду викладання цього курсу на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Структура посібника передбачає висвітлення загальних проблем економічного розвитку в тісному взаємозв'язку з практикою як ринкової, так і перехідної економіки. У першому розділі висвітлюються загальні основи економічного розвитку, поняття економічної системи, рушійні сили економічної діяльності, форми організації суспільного виробництва, виникнення і суть грошей. Тут само розглядаються фундаментальні поняття ринкової економіки: ринок, його інфраструктура, механізм саморегулювання, необхідність і суть державного регулювання ринкової економіки, аналізується природа перехідної економіки та її особливості в Україні.
Другий розділ присвячено розгляду проблем мікроекономіки. Розкривається природа підприємництва, умови його здійснення, аналізується підприємство як первинна ланка економіки, його організаційно-правові форми, з'ясовується природа капіталу, особливості його руху. Розкривається суть соціально-трудових відносин, поняття і організація заробітної плати, аналізуються витрати виробництва і прибуток, основні моделі формування цін і особливості підприємницької діяльності в агропромисловому комплексі.
У третьому розділі висвітлюються проблеми макроекономіки. Аналізуються основні макроекономічні показники, сукупний попит і сукупна пропозиція, споживання та інвестиції. Розкривається природа грошового обігу, фінансово-кредитний механізм, проблеми економічного зростання і макроекономічної нестабільності, суть і напрями соціального прогресу.
Остання частина посібника присвячена висвітленню проблем розвитку світового господарства в сучасних умовах. Розкривається поняття світового господарства, основні форми світогосподарських зв'язків, зокрема світові валютно-кредитні відносини. З'ясовується природа такого нового явища сучасного світу, як економічна глобалізація, її напрями та наслідки.