Ціноутворення на підприємствах міського господарства

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Х.: ХНАМГ, 2009. – 168 с. Надано Гриф Міністерства освіти і науки України. Навчальний посібник для студентів спеціальності 6.050200 – «Менеджмент організацій».
В умовах формування ринкових відносин, посилення конкуренції, кризового стану економіки зростає роль такої політики цін, яка б своєчасно могла реагувати на зміни ринкової кон’юнктури. Ціноутворення відноситься до найбільш значних проблем, які
вирішують менеджери підприємств. Це перш за все пов’язано з багатофакторністю і невизначеністю залежності між попитом і пропозицією, між товарами і ринком тощо.
Тому фундаментальні знання про політику цін, стратегії і методи ціноутворення, уміння на практиці їх використовувати є необхідними для менеджерів, економістів, маркетологів і підприємців.
Особливо зросла роль ціноутворення останнім часом в житлово-комунальному господарстві в зв’язку з реформування цієї галузі. Знання і вміння практично розраховувати науково обгрунтовані тарифи на послуги комунальних підприємств є однією з умов їх
ефективного функціонування.
Метою дисципліни є освоєння студентами теоретичних і практичних навичок з питань формування цін і тарифів на продукцію (послуги) підприємств і розробки цінової політики.
Предметом її є механізм формування цін і тарифів.
Теоретичною базою є такі навчальні дисципліни «Основи економічної теорії», «Економіка підприємств», «Організація виробництва».
Навчальний посібник складається з чотирьох розділів:
Розділ І. Економічна сутність ціни й методи ціноутворення в умовах ринкових відносин.
Розділ II. Організація і порядок розрахунку тарифів на послуги підприємств міського господарства
Розділ III. Питання і тести для контролю знань студентів.
Розділ VІ. Методичні вказівки для проведення практичних завдань і організації самостійної роботи студентів.

Author(s): Кайлюк Є.М., Волкова М.В., Іващенко Т.О., Френкель О.О., Шаповаленко Д.О.

Language: Ukrainian
Commentary: 662571
Tags: Финансово-экономические дисциплины;Ценообразование