Поети-романтики і становлення нової української літератури

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Стаття. С. 13-21 .
Романтизм був важливим кроком на шляху розвитку української літератури. Він остаточно порвав із бурлеском, відкинув погляди на українську мову, як на таку, що нею можна писати тільки жартівливі твори. Поети-романтики наблизили літературу до життя народу, в своїх творах вони розробляли теми, які хвилювали народ, широко використовували народну творчість. Велика заслуга їх у розвитку зв'язків з літературами інших народів, зокрема слов'янських. Романтики багато сил віддали розвиткові художньої форми, значно розширили жанрові можливості літератури, внесли в поезію нові, символічні образи. Однією з найбільших заслуг романтиків слід вважати те, що вони підготували грунт для розвитку реалізму в українській літературі. Прогресивні письменники ЗО—40-х років, намагалися повніше відтворити сучасне їм життя, активніше втрутитися в нього, перетворити літературу на знаряддя боротьби проти суспільної несправедливості, відверто служити інтересам поневолених. На заваді новим завданням, що постали перед літературою, стояли основні принципи романтизму.
Ідейна неоднорідність, різний підхід до зображальних засобів були також причиною його короткочасного життя. Це й привело до того, що на зміну романтизмові як літературному напрямові - прийшов реалізм, грунт для якого значною мірою підготували поети-романтики.
Романтизм як літературний напрям зійшов зі -сцени в 40-х роках XIX століття, та кращі традиції його ще довго жили і продовжують розвиватися й досі. Стильові надбання романтизму широко використовували й письменники наступної епохи (О. Стороженко, М. Старицький, І. Франко, Леся Українка, М.'Коцюбинський, О. Кобилянська).

Author(s): Неділько Г.

Language: Ukrainian
Commentary: 1172410
Tags: Литературоведение;Изучение украинской литературы;История украинской литературы