Rīgā: Latvijas Universitāte, 1938. — 246 lpp. — (Latvijas universitātes mācības grāmatu sērija, Nr. 3)
Administratīvo tiesību kursa. Vispārīgā daļa.
Satura radītājs.Pamatjēdzieni Administratīvo tiesību kursa nozīmeLekciju kursa uzdevum; viņa zinātniskā un praktiskā puse; prasības lekciju kursam; vairākām disciplīnām kopēji un administratīvo tiesību zinātnei īpatnēji pamatjēdzieni; zinātnisko ieskatu patstāvība un zinātniskās valodas noteiktība.
Administratīvās tiesības un administratīvo tiesību zinātneAdministratīvo tiesību jēdziens; administrācijas jēdziens; publiskais un privātās administrācijas subjekti, mērķi un līdzekļi.
Valsts leģislatīvā, jurisdiktīvā un administratīvā darbība no formālā un materiālā viedokļa. Administratīvo tiesību regulējošais uzdevums.
Administratīvo tiesību un administratīvo tiesību zinātnes definīcija.
Valsts un valsts varas funkcijas Valsts jēdziens, no materiālā un formālā viedokļa; valsts enerģētiskā teorija; valsts varas funkcijas jēdziens; Monteskje teorija un tās kritika; valsts varas funkciju vēsturiska attīstība un loģiska veidošanās; valsts varas funkciju aplūkošana atsevišķās juridiskās disciplīnās.
Administratīvo tiesību zinātnes novads
Administratīvās tiesības policejiskā, tiesiskā un autoritārā valstī Administratīvās tiesības senajās valstīs; feodālā valstī; admin. tiesību divas galvenās sastāvdaļas; administratīvās tiesības policejiskā valstī; pāreja uz tiesisku valsti, konstitucionālisma romantikas periods; administratīvas tiesības tiesiskā valstī; admin. tiesības autoritārā valstī.
Administratīvās tiesības kā publisko tiesību nozare Privāto un publisko tiesību atšķirība; publisko tiesību nozares; valstis statika un dinamika; vispārīgās, speciālās un salīdzināmās administratīvās tiesības un administratīvo tiesību zinātne;
angļu jurisprudences ieskats par administratīvajām tiesībām.
Tiesību duālisms valdošajā doktrīnā un tiesību vienība no enerģētiskās tiesību koncepcijas viedokļa.
.
techniska un juridiska darbība; privātpersonu darbība.
Publiskas iestādes; publiskas iestādes elementi: tiesiskie līdzekļi; personālais sastāvs; materiālie līdzekļi; publisko iestāžu īpatnības, un publiskī-tiesiskais raksturs.
Administratīvā organizācija un administratīvā darbība Administratīvās organizācijas pamatprincipi Administratīvās darbības attīstība un administratīvā aparāta izveidošana; administratīvā darba sadalīšana pēc reālā un territoriālā principa; darba dalīšana publiskajās iestādēs; birokrātiskā sistēma; kollēģiālie orgāni; administratīvās centralizācijas un decentralizācijas principi.
Vietējā pašvaldībaVietējās ,palvaldības jēdziena noskaidrošana; vietējās pašvaldības pamatošana; pašvaldības vēsturisko tiesību doktrīna; sabiedrisko interešu teorija: vietējās pašvaldības valstiskā teorija; pašvaldību juridiskā organizācija; un kompetence.
Administratīvie juridiskie akti. Normatīvie un jurisdiktīvie administratīvie akti.Administratīva juridiska akta jēdziens; administr. juridisko aktu klasifikācija; normatīvie administratīvie akti; vispārīgā un speciālā delegācija; delegācijas teorijas kritika; administratīvo noteikumu iedalījums, 200—201; administratīvo noteikumu validitāte; administratīvie jurisdiktīvie akti.
Administratīvie juridiskie akti. Konkrētie administratīvie akti un administratīvie spaidu līdzekļiKonkrētie adminisitr. akti, pozitīvie un negatīvie; atļaujas; konstatējumi; rīkojumi; administr.juridisko aktu legalitātes presumpcija; viņu validitātes noteikumi; konkrēto administr. juridisko aktu formālais un materiālais spēks.
Administratīvie spaidu līdzekļi; eksekūtīvais sods; izpildīšana uz adresāta rēķina un tiešie administr. spaidi.
Administratīvo aktu likumības pārbaudīšana. Administratīvā justicija Administratīvā kontrole; iebildums; administratīvā sūdzība; administratīvās justicijas jēdziens; administr. justicija Anglijā, Francijā un Vācu valstis; objektīvās likumības un subjektīvo tiesību aiztstāvēšana administratīvajā justicija; diskrecionārās varas akti administr. tiesā; personiskās intereses un sabiedriskās intereses sūdzības iesniegšanas pamatā.