Твори у десяти томах. Том 2. "Правосуддя чи рецедиви терору?". "Лихо з розуму". Матеріали та документи 1966-1969 рр.

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Том 1: Літературознавство. Критика. Журналістика (2002)
До першого тому ввійшли літературознавчі праці Вячеслава Чорновола, рецензії, критичні начерки, ранні журналістські спроби, статті. В основному - це праці з архіву В. Чорновола, які раніше не друкувалися: про Т. Шевченка, Б. Грінченка, В. Самійленка, матеріали про П. Грабовського, опрацьовані автором в Якутському архіві.
Том 2: Праці. Статті (2003)
До другого тому ввійшли праці «Правосуддя чи рецидиви терору?» та «Лихо з розуму (Портрети двадцяти «злочинців»)», які Вячеслав Чорновіл написав на захист української інтелігенції, заарештованої 1965 року радянською владою. Цими творами автор викрив антилюдяну радянську систему, зробив Грунтовний аналіз несправедливого арешту, а потім засудження двадцяти інтелігентів.
У томі подано інші матеріали В. Чорновола 1966 - 1969 років -заяви, скарги, листи.
У Додатках уміщено статті та заяви, що стосуються суду над Вячеславом Чорноволом 1966р. та першого ув’язнення 1967-1969 pp., як радянські, так і на його захист.
Окремий розділ - це іноземні відгуки про Вячеслава Чорновола в 60-х роках.
Том 3: Журнали (2006)
У третьому томі Творів у десяти томах Вячеслава Чор-новола опубліковано шість випусків позацензурного журналу «Український вісник», редактором якого він був з кінця 1969 р. по 1972 р.
У журналах уміщено самвидавні документи середини 60-х - поч. 70-х років, хроніку репресій - переслідувань, арештів, судів. Усі матеріали вміло об’єднані редакторськими поясненнями, зауваженнями, доповненнями. У журналах є документи самого Вячеслава Чорновола.
Цей том, як і попередні, цінний для науковців, студентів, учнів, які досліджують і вивчають правозахисну діяльність згаданого періоду, а також для всіх, хто цікавиться історією України.
Том 4 Книга 1: Листи (2005)
Четвертий том Творів Вячеслава Чорновола в двох книгах — його епістолярна спадщина ( поч. 60-х — 1998 pp.), що складається з трьох розділів: «Листи з неволі», які впорядкував сам автор, «До рідних» та «До друзів і знайомих».
Листи обіймають період активної правозахисної діяльності В. Чорновола, в основному періоди ув’язнення в радянських політичних таборах та перебування на засланні. Вони становлять надзвичайно змістовний та історично важливий матеріал, свідчення утвердження і боротьби людини в умовах несвободи проти тоталітарного режиму, формування політичної самосвідомості, відображають стратегію і тактику українського правозахисного руху.
У заключному розділі серед адресатів — відомі письменники та громадські діячі, колеги з-за кордону, члени Міжнародної Амністії, в’язні сумління.
Листи В. Чорновола разом з детальними коментарями упорядників допомагають почути голос доби.
Том 4 Книга 2: Листи (2005)
Четвертий том Творів Вячеслава Чорновола в двох книгах — його епістолярна спадщина ( поч. 60-х — 1998 pp.), що складається з трьох розділів: «Листи з неволі», які впорядкував сам автор, «До рідних» та «До друзів і знайомих».
Листи обіймають період активної правозахисної діяльності В. Чорновола, в основному періоди ув’язнення в радянських політичних таборах та перебування на засланні. Вони становлять надзвичайно змістовний та історично важливий матеріал, свідчення утвердження і боротьби людини в умовах несвободи проти тоталітарного режиму, формування політичної самосвідомості, відображають стратегію і тактику українського правозахисного РУХУ-
У заключному розділі серед адресатів — відомі письменники та громадські діячі, колеги з-за кордону, члени Міжнародної Амністії, в’язні сумління.
Листи В. Чорновола разом з детальними коментарями упорядників допомагають почути голос доби.
Том 5: Документи. Публіцистика (2007)
У п’ятому томі Творів В. Чорновола в десяти томах уміщено публіцистику та документи періоду з 1970 по 1984 pp. Сюди увійшли матеріали «Справи № 196», які опубліковано вперше.
Книга - цінний матеріал для науковців, студентів, учнів, усіх, кого цікавить історія нашої держави та життєвий шлях В. Чорновола і його боротьба за незалежність України в другій половині XX ст.
Том 6: Матеріали. Інтервю (2009)
У шостому томі Творів В. Чорновола в десяти томах уміщено матеріали після звільнення з ув’язнення (1985 р.) по квітень 1990 р. - початок державотворчої діяльності. Це період відновлення ж. «Український вісник» (вип. 7 - 14), ініціювання і заснування УГС, очолювання прес-служби УГС, випусків, крім «УВ», «УВ-експрес», «Листків прес-служби УГС», активної участі в мітингах 1980-х pp., створення міжнародних організацій та участь у їхній роботі, внесення радикальних ідей у Програму НРУ.
Це важливі матеріали для науковців, істориків, студентів, учнів, які досліджують останній період радянського часу, боротьбу за незалежність України.
Том 7: Статті. Виступи. Інтервю (2011)
У сьомому томі Творів В. Чорновола в десяти томах уміщено його статті, виступи, інтерв’ю. Це період початку державотворчої діяльності відомого політика від весни 1990 р. до грудня 1992 р. включно (депутат Верховної Ради, депутат і голова Львівської обласної ради, кандидат на пост Президента України, гетьман Українського козацтва, співголова НРУ з березня до початку грудня 1992 p., далі - голова НРУ). Це період перед самим здобуттям незалежності та її утвердженням у нелегкій боротьбі з ворогами самостійної Української держави.
Дослідники знайдуть у книзі цінні матеріали як про діяльність Чорновола, так і про будівництво нашої держави, що взаємозв ’язане.

Author(s): Чорновіл Вячеслав, Чорновіл Валенитина
Publisher: Смолоскип
Year: 2003

Language: Ukrainian
Pages: 908
City: Київ
Tags: Библиотека;Украинская литература;Черновол Вячеслав;