Методичні рекомендації. Херсон: ВМУРоЛ "Україна" Херсонська філія, 2008 - 67 стор. Навчально-методичний комплекс навчальної дисципліни "Методи психологічного впливу та техніка саморегуляції" для студентів спеціальності 6.040100 - "психологія".
Формування комунікативної компетентності в управлінні людьми – найважливіший напрямок у сучасній психологічній освіті тих, хто професійно покликаний займатися діяльністю, зв'язаною з впливом на інших людей.
Основна мета даного курсу – допомогти стати професійним практичним психологом, піднятися на ступінь досконалості в управлінні людьми, розуміти різні особливості поведінки людини у світі комунікацій, розкрити механізми управління людьми з погляду риторики, логіки, культурології, соціології, але в першу чергу – практичної психології, що на відміну від інших наук про людину покликана не стільки описати поведінку людини, скільки пояснювати її.
Структура: пояснювальна записка. Тематичний план. Навчальна программа. Література. Лекційна частина. Зміст семінарських занять. Рекомендації студентам по організації самостійної роботи. Питання до заліку. Тестові завдання для самоконтролю.
Тематичний план включає: зміст, структуру та основні поняття курсу; види психологічного впливу на людей; особливості психологічного маніпулювання людьми; психологія створення довірчих взаємовідносин; психологічний вплив через усний виступ; поняття іміджу та його формування; психічна саморегуляція як складова частина психічної культури; методи та техніка психічного самовпливу; саморегуляція психічних процесів та станів.
Навчальний комплекс рекомендується для викладачів психології, студентам-психологам, керівникам організацій, для самостійного вивчення проблем психологічного впливу на людей та техніки саморегуляції.