Творча робота - Семантика учти в Пісні чотирнадцятій Одіссеї Гомера

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Київський національний лінгвістичний університет, 2011 - 4 с.
Антична культура — це культура Стародавньої Греції і Риму, яка заклала основи європейської культури. Вона створила античний гуманізм, піднесла земну красу та створила основні поняття європейської філософії. Літературна творчість у Греції здавна існувала в усній формі, що підготувало появу перших літературних творів, видатних пам'яток світового епосу — "Іліади" й "Одіссеї" (IX—VIII ст. до н.е.), в яких великий Гомер розповідає про події Троянської війни.
Дуже глибоке літературознавче осмислення отримала проблема семантики первісних обрядів-свят і смакування на них певних страв та вина, культура споживання якого в античному середземноморському світі була вельми розвинута. Дані тенденції розглядала та аналізувала видатний російський науковець Ольга Михайлівна Фрейденберг.
У «Лекції XXII» вона детально аналізує обряд жертвоприношення. Ольга Михайлівна пише, що він є центральним культовим дійством. Принесення пожертви світлим богам супроводжується учтою, смакуванням ніби разом із богом м’яса жертовної тварини і вина. Це смакування носить релігійний характер. Людина ніби наповнюється разом з богом тією самою субстанцією і входить в оргаїстичний стан.

Language: Ukrainian
Commentary: 765668
Tags: Литературоведение;Изучение зарубежной литературы;Античная литература;Литература Древней Греции