Структурованість ландшафтів - екзистенційний вимір. Тоталогічні образи ландшафту

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Мат-ли VI Міжнар. наук.-методол. конф. "Філософія і географія. Проблеми постнекласичних методологій в природничо-географічних науках" / Наук. вісник Інституту дизайну і ландшафтного мистецтва Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв. – Вип. 3 – К.: ДАККіМ, 2006. – С. 47-50.
Один із пануючих поглядів на сутність ландшафту виходить із розуміння останнього як деякої організованої геопросторової структури, патерну, малюнку денної поверхні. Структурованість ландшафту – це не просто сукупність взаємозв'язків між його елементами, вона передбачає певний порядок, спільний принцип просторової організації, зумовлений певним комплексом природних або техногенних процесів. Дослідження структурованості природи, виявлення в ній закономірностей та порядку є базовим принципом наукового пізнання. Проте, структурованість ландшафту, крім когнітивного, має також важливий екзістенційний вимір: структура ландшафту, який оточує людину, формує відчуття причетності, довіри до світу, або, навпаки, дискомфорту та власної відчуженості від нього. Тому існує потреба в дослідженнях екзистенційного аспекту ландшафтної структури, а саме – впливу останньої на внутрішнє, духовне буття людини, яка існує в ландшафті та взаємодіє з ним.

Author(s): Мкртчян О.С.

Language: Ukrainian
Commentary: 1737382
Tags: Науки о Земле;География;Ландшафтоведение