Навчальний посібник. – К.: НУХТ, 2003. – 320 с.
У першому розділі посібника розглянуто загальні принципи побудови мікропроцесорних засобів автоматизації, історія їх розвитку, структура і способи подання інформації у мікропроцесорних системах, принципи побудови і програмування мікропроцесорних контролерів.
У другому розділі посібника розглянуто технічні та функціональні можливості промислового контролера Ломіконт, наведено схеми підключення до нього датчиків і виконавчих механізмів. Особливу увагу приділено опису технологічної мови програмування Мікрол. Наведено приклади програмування.
У третьому розділі розглянуто питання технічного і програмного забезпечення програмованого контролера Реміконт-
130. Відмінністю програмування цього контролера є використання мови функціональних блоків, яка широко використовується і в інших контролерах. Наведено описи основних алгоритмів, що використовуються у програмуванні контролера, розглянуті приклади програмування для різних класів задач аналогового і логіко-командного керування.
У четвертому розділі розглянуто технічні і функціональні можливості мікропроцесорних контролерів, пропонованих фірмою Schneider Electric. Ця фірма є однією з лідерів у галузі промислових мікропроцесорних контролерів, її продукція відповідає кращим світовим стандартам. У навчальному посібнику наведено призначення і характеристики окремих модулів входів-виходів контролерів TSX Modicon Micro і TSX Modicon Premium, а в додатках - схеми під'єднання до них.
У п'ятому розділі розглянуто мови програмування промислових контролерів, що відповідають міжнародному стандарту МЕК 1131.3, а саме: Ladder Diagram (крокові діаграми), Structured Text (структурований текст), Instruction List (мова інструкцій) та Grafcet (мова послідовних кроків і умов переходів між ними). Крім того, наведено дані про принципи створення програми користувача для конкретної задачі керування, процедур конфігурування окремих її етапів.
Наведені у навчальному посібнику матеріали можуть бути використані як для вивчення окремих промислових контролерів, так для курсового і дипломного проектування систем автоматизації на базі мікропроцесорних контролерів.