Сімферополь: Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, 2011. — 179 с.
Навчальний посібник для студентів IV курсу Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського денної форми навчання освітньо-кваліфікаційний рівень магістр професійного напрямку підготовки 7.020101 культурологія галузі знань 0201 культура.
Посібник написано відповідно до програми курсу «Фольклор народів Криму». Необхідність грунтовної підготовки культурологів диктується відповідними вимогами до вузівського і шкільного викладання культурології і світової художньої культури як дисципліни, багато в чому визначає етичний і професійний рівень студентів і учнів. У зв'язку з цим на перший план висувається завдання систематизації і осмислення студентами відомостей про основні жанри фольклору народів Криму, отриманих ними в процесі навчання в школі. Це методологічне завдання має вирішувати курс «Фольклор народів Криму».
Одними з основних завдань посібника є:
дати студентам уявлення про основні терміни і положення фольклористики;
познайомити їх з основними жанрами фольклору;
забезпечити знайомство з найбільш відомими витворами цих жанрів;
забезпечити студентів програмним матеріалом для підготовки експедиційного інструментарію у проведенні науково - зібраної роботи з вивчення фольклорного багатства народів Криму.
Виходячи з вищевикладених завдань, в посібнику фольклор розглядається в традиційно жанровій послідовності. Порушуються теоретичні питання, даються визначення і загальні характеристики й жанрів, порушуються питання, пов'язані з їх художньою своєрідністю. Аналізуються жанри пісенного, оповідального фольклору, малі фольклорні жанри. Розглядається ж танцювальний фольклор на прикладі кримських татар і вірменів, розкривається історія і особливості музичного фольклору кримських татар, вірменів, болгар, білорусів, греків, грузинів, росіян, українців. Дана стисла історія походження народних музичних інструментів, їх класифікація, конкретні описи російських народних музичних інструментів.