Від ідеї - до форми

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Стаття. Літературно критична думка в Західній Україні 20-30-х. рр. XX ст. - Львів, 1998. С.52-77.
Кожний письменник (поет, прозаїк, драматург, критик) займає своє місце в літературі не тільки за внеском у неї та за вагомістю своєї постаті, а й за тими хронологічними рамками, коли його творчість мала найбільший резонанс. Поети Петро Карманський та Василь Пачовський працювали в літературі протягом кількох десятиліть, але в історію української літератури увійшли передусім як "молодомузівці", хоч це угруповання існувало всього два роки — з 1907 по 1909-й.
Активна участь Михайла Рудницького в літературному процесі X X ст., головно західноукраїнського регіону, тривала понад піввіку. Вона бере початок від появи угруповання "Молода Муза" (1907 р.) і завершується 70-ми роками нашого століття. Але постать цього критика була особливо знаною в період міжвоєнного двадцятиліття і часто опинялася на перехресті літературних дискусій, ставала мішенню гострих випадів з боку представників комуністичної, націоналістичної та католицької орієнтацій. Із свого боку статті, рецензії, полемічні нотатки М.Рудницького були тим ферментом, який активізував естетичну та критичну думку, спонукав до дискусії, будив творчий дух. Пройшовши школу гуманітарної освіти в Європі, М.Рудиицький ніс в українське літературне життя не тільки широку ерудицію та мистецький кругозір, а й своєрідний французький стиль критичного мислення — легкий для сприйняття, насичений іронією, дотепами та парадоксами.

Author(s): Рудницький М.

Language: Ukrainian
Commentary: 1165205
Tags: Литературоведение;Изучение украинской литературы;Украинская литературная критика