Основи практичної електрокардіографії

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Навчальний посібник. – Тернопіль: Укрмедкнига, 2000. – 128 с. – ISBN 966-7364-77-1.

У клінічну практику все ширше впроваджують такі дороговартісні методи дослідження серцево-судинної системи, як ультразвукова доплероехокардіографія, комп'ютерна рентгенотомографія, фазорентгено-кардіографія, ангіокардіографія, катетеризація порожнин серця і судин, парамагнітоядерний резонанс, електрографія провідникової системи, реєстрація пізніх потенціалів серця, кардіотопографія активних зон тощо. Ми хочемо звернути увагу молодих колег, інтернів, магістрантів на необхідність критичного підходу до широкого використання перерахованих Інвазивних і неінвазивних методів діагностики, можливості яких нерідко перебільшують їх роль і значення для діагностики певних захворювань не викликають сумнівів, але кожен з цих методів дослідження повинен мати свою нішу в діагностичному пошуку.
Разом із тим, на нашу думку, невиправдано мало уваги приділяють такому класичному методу обстеження, як електрокардіографія, який при певних обставинах є основним методом діагностики.
Запропонований короткий посібник має на меті частково допомогти генерації лікарів нового покоління оволодіти методологією аналізу ЕКГ, дати ключ до розв'язання основних ЕКГ-синдромів у клінічному аспекті. Він складається з двох частин: в одній — основні теоретичні викладки з відповідними ілюстраціями, в другій — короткий практикум з ЕКГ, який дасть змогу оцінити засвоєння матеріалу та на клінічних прикладах поглибити знання як з невідкладної діагностики, так і з клінічної інтерпретації ЕКГ.
Якщо студент, лікар або науковий співробітник у своїй повсякденній роботі чи у важкий діагностичний момент знайде в посібнику необхідну інформацію, то можна вважати, що завдання, яке ми поставили перед собою, виконано. Але і після виходу посібника робота над ним продовжується і автори будуть вдячні за критичні зауваження та конструктивні пропозиції від своїх колег і опонентів.
Зміст навчального посібника
«Основи практичної електрокардіографії»
Загальні основи електрокардіографії
Провідна система серця.
Схематичне уявлення про формування ЕКГ-сигналу.
Система відведень ЕКГ.
Методика реєстрації ЕКГ.
Параметри нормальної ЕКГ.
Електрична вісь серця.
ЕКГ-діагностичний алгоритм.
ЕКГ-діагностика гіпертрофія
Гіпертрофія лівого передсердя.
Гіпертрофія правого передсердя.
Гіпертрофія обох передсердь.
Гіпертрофія лівого шлуночка.
Гіпертрофія правого шлуночка.
Гіпертрофія обох шлуночків.
ЕКГ-діагностика аритмій
Класифікації аритмій.
Порушення функції автоматизму.
Пасивні ектопічні комплекси і ритми.
Активні ектопічні комплекси і ритми.
Мерехтіння і тріпотіння передсердь та шлуночків.
Диференційно-діагностичний алгоритм при тахіаритміях.
Порушення серцевої провідності
Класифікація порушень провідності.
Прискорення проведення імпульсів.
Блокади.
Диференційно-діагностичний алгоритм при брадіаритміях.
ЕКГ-діагностика інфаркту міокарда
Навчально-тренувальний атлас ЕКГ.
Додатки.

Author(s): Швед М.І., Гребеник М.В.

Language: Ukrainian
Commentary: 469498
Tags: Медицинские дисциплины;Клинические методы диагностики, лабораторная диагностика;Функциональная диагностика;Электрокардиография