Програмний курс. – Донецьк: ДонНУ, 2007. – 104 с. – Для студентів денної та заочної форм навчання спеціальності екологія) за кредитно-модульною системою.
Безпека життєдіяльності як наука є комплексною дисципліною з вивчення загальних та окремих принципів забезпечення людства безпечним існуванням. До категорії основних принципів забезпечення життєдіяльності відносяться: безперервне забезпечення фізіоло-
гічних процесів організму людини; принципи взаємозв'язку і взаємозалежності з навколишнім середовищем; принцип раціональної організації праці за ціллю, часом, місцем і нормами; принцип матеріального заохочення при організації життєдіяльності, що безпосередньо пов'язаний з продуктивністю праці; принцип захисту здоров'я, меж і умов життєдіяльності; принцип ліквідації негативних наслідків життєдіяльності. Навчальна дисципліна Безпека життєдіяльності вивчає небезпеки та засоби захисту від них людини в будь-яких умовах. Науковий напрямок дисципліни базується на загальних фізіологічних та психологічних основах життєдіяльності, всіх видах антропогенної діяльності людини та на взвємозв'язку з оточуючим середовищем і сферою її діяльності. "Безпека життєдіяльності" вирішує потрійну задачу, яка полягає в ідентифікації небезпек реалізації профілактичних заходів та захисті від залишкового ризику. Вона є науковою основою, теоретичним та методологічним апаратом для вивчення екології, охорони праці, інженерної психології, ергономіки, цивільної оборони. Випускник вищого навчального закладу з дипломом про базову вищу освіту повинен бути здатним забезпечити необхідний рівень безпеки в повсякденні собі і особам, про яких він піклується. Забезпечити індивідуальну безпеку та виконувати певні роботи в складі групи фахівців із забезпечення зовнішнього захисту людей в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.