Японською мовою.Видання об*ємом 16 сторінок присвячене археології одного з регіонів Японії - землі Муцу (陸奥 - давня назва однієї з країн Айнів - автохтонів Японських Островів) від кам*яної доби до Раннього Середньовіччя.
15 ілюстрацій є, на яких представлені кремінні знаряддя (понад 5 шт.), глиняних посудин (коло 10 шт.), реконструкції печі для виплавки сталі (три графічні малюнки, розташовані підряд та дещо ін.
В тексті праці, серед іншого, йдеться про стан наративних джерел про давню землю Муцу, про господарство епохи палеоліту (згадується, зокрема, про високоякісний сланець, як предмет торгівлі - з нього й виготовлені деякі знаряддя, що представлені на ілюстраціях).
Описується принцип дії й еволюція давньої плавильної печі з VIII по Х ст. (згадані 3 графічні малюнки якраз і ілюструють цей процес розвитку і схему дії).
На особливу увагу заслуговує зображення золотої рибки. Це - статусний предмет, якого носили деякі придворні шляхтичі, як відзнаку рангу. Аналоги відомі на материку, зокрема в Примор*ї.
На першій сторінці у примітці (коло хмарки поруч із підзаголовком, поданим як репліка) вміщено Інтернет-адресу, звідки було завантажено цього файла.