Ievads Latvijas valststiesību zinātnē

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Rīgā: Izdevis A.Gulbis, 1930. — 211 lpp.
Zem valsts tiesībām šī vārda īstā nozīmē jāsaprot tiesisku normu kopums, kas nosaka valsts iekārtu, vinas orgānu uzbūvi un funkcijas, šo orgānu tiesiskās attiecības savā starpā, kā ari svarīgākās tiesiskās attiecības starp valsts orgāniem vienā pusē un pilsoņiem vai noteiktām pilsoņu grupām otrā pusē. Mēdz izšķirt vispārējas un īpatnējas je batse ­višķa s valsts tiesības. .Tādas īpatnējas valsts tiesības piem. ir ari Latvijas valsts tiesības, zem' kurām saprotam to tiesisko normu kopumu, kas nosaka Latvijas valsts iekārtu, vinas orgānu uzbūvi, funkcijas un savstarpējās tiesiskās attiecības, kā ari Latvijas pilsoņu tiesības un pienākumus pretim valstij vai valsts varas orgāniem.
Tā kā reālā veidā pastāv tikai atsevišķas valstis ar savām satversmēm un tiesību sistēmām, tad īstas pozitivas tiesības ir tikai īpatnējās jeb atsevišķās valsts tiesības. Vispārējas valsts tiesības ir pozitivas tiktāl, cik valsts tiesību zinātne valsts iekaltas un.dažādu valststiesisku institūtu noskaidrošanai vispārējā veidā izlieto kā materiālu-atsevišķo valstu .vai starptautisko tiesību pozitivas normas.

Author(s): Dišlers K.

Language: Lithuanian
Commentary: 1613118
Tags: Юридические дисциплины;Теория государства и права;Теория государства