Дрогобич: Видавнича фірма «Відродження», 2002. - 128 с.Книга присвячена принципам права соціального забезпечення України. На основі загальних принципів права, що притаманні національній правовій системі України у праці надано загальнотеоретичну характеристику принципів права соціального забезпечення. Автор розмежовує принципи права соціального забезпечення, до яких відніс: всезагальність права на соціальне забезпечення, визначення сфери суспільних відносин соціальним ризиком, гарантії соціального забезпечення на рівні не нижче прожиткового мінімуму в державі, переважаюча роль централізованого правового регулювання та правові принципи права соціального забезпечення, куди входять: державні гарантії реалізації суб'єктивного права особи на соціальне забезпечення, диференціація умов та обсягу соціального забезпечення фізичних осіб в Україні, солідарна відповідальність суб'єктів соціального забезпечення в Україні, адресність соціального забезпечення в Україні. Джерелами даної праці є чинне законодавство, включаючи міжнародно-правові акти, а також наукові праці вітчизняних та зарубіжних авторів.
Книга розрахована на студентів, слухачів та курсантів навчальних юридичних та інших спеціалізованих освітніх закладів різних рівнів акредитації, а також викладачів, науковців та практичних працівників.
Загальнотеоретична характеристика принципів права соціального забезпеченняПринципи права: загальнотеоретичний аспект
Поняття та види принципів права соціального забезпечення
Принципи права соціального забезпечення УкраїниВсезагальність права на соціальне забезпечення
Визначення сфери суспільних відносин соціальним ризиком
Гарантії соціального забезпечення на рівні не нижче прожиткового мінімуму в державі
Переважаюча роль централізованого правового регулювання
Правові принципи права соціального забезпеченняДержавні гарантії реалізації суб'єктивного права особи на соціальне забезпечення
Диференціація умов та обсягу соціального забезпечення фізичних осіб в Україні
Солідарна відповідальність суб'єктів соціального забезпечення в Україні
Адресність соціального забезпечення в Україні