К.: Музична Україна, 1967. — 736 с.
Збірник містить суспільно-побутові народні пісні дожовтневого часу. До нього увійшли тексти, що друкувалися протягом XIX-XX ст. ст. у різних виданнях, частина яких на сьогодні стала уже бібліографічною рідкістю, а також тексти з архівних матеріалів Відділу рукописів Центральної наукової бібліотеки, Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії ім. М. Т. Рильського, рукописні збірки С. В. Тобілевич. Крім пісень у давніх записах XIX - поч. XX ст., тут подаються також пісні, записані і зібрані радянськими фольклористами.
Серед пісень збірника - записи відомих збирачів, учених, письменників, зокрема М. Максимовича, В. Залеського,
3. Доленги-Ходаковського, М. Гоголя, А. Метлинського, М. Костомарова, П. Куліша, Ю. Федьковича, А. Новосельського, О. Потебні, А. Димінського, І. Рудченка, Я. Головацького, Я. Новицького, І. Новицького, М. Лисенка, П. Чубинського, Б. Грінченка, І. Франка, В. Гнатюка, Ф. Колесси, І. Колесси, В. Милорадовича, Д. Яворницького.
Збірник поділяється на розділи відповідно до основних тематичних груп суспільно-побутових пісень. У межах розділу пісні розміщуються за їх провідним ідейно-тематичним мотивом.
Пісні друкуються за сучасним правописом із збереженням лексичних, морфологічних та деяких найсуттєвіших фонетичних діалектних особливостей.
У примітках до кожної пісні, зазначається джерело, з якого вона друкується, а також (якщо є відповідні відомості) місце запису (загальна назва місцевості - Волинь, Канівщина, Київщина, Полтавщина і т. д.- або село, місто за адміністративним поділом, що існував на час запису), час запису, прізвище записувача. Ім’я записувача та місце запису не вказуються, коли вони зафіксовані уже в назві збірника, з якого пісня передруковується.
Language: Ukrainian
Commentary: 1271786
Tags: Библиотека;Фольклорные (народные) произведения;Песни и частушки;Украинские народные песни и частушки