Нові теоретичні засади технології виробництва сімейств програмних систем у контексті генерувального програмування

This document was uploaded by one of our users. The uploader already confirmed that they had the permission to publish it. If you are author/publisher or own the copyright of this documents, please report to us by using this DMCA report form.

Simply click on the Download Book button.

Yes, Book downloads on Ebookily are 100% Free.

Sometimes the book is free on Amazon As well, so go ahead and hit "Search on Amazon"

Монографія. — К.: Інститут програмних систем НАН України, 2011. — 277 с.
Автори: К.М. Лавріщева, Г.І. Коваль, Л.П. Бабенко, О.О. Слабоспицька, П.П. Ігнатенко
Монографія містить змістовний науковий виклад нових теоретичних засад технології розроблення сімейств програмних систем (СПС) у генерувальному програмуванні (ГП). Визначено нову методологію виготовлення СПС з готових програмних ресурсів (модулів, компонентів повторного використання – КПВ і програм) з використанням засобів ГП; теорію компонентного програмування; засоби моделювання членів СПС предметно-орієнтованими мовами DSL (Domain Specific Language), нові моделі (взаємодії, варіабельності і життєздатності) СПС; нові проектні рішення щодо технології тестування з оцінюванням різних показників якості, розміру і вартості продукту СПС. Наведені формальні засоби специфікації компонентів та КПВ, як головних будівельних об’єктів в СПС, що накопичуються у репозиторії ГП для їх застосування методом збирання з них СПС. Розроблено нові засоби й інструменти тестування й оцінювання якісних та інших показників створених СПС. Запропоновано загальну структуру інструментально-технологічного комплексу підтримки інтегрованої технології виробництва окремих компонентів ПС у середовищі VS.Net, CORBA, Java, до якої включено набір технологій розробки КПВ, обслуговування КПВ у репозиторії, моделювання мовою DSL, взаємодії з різними середовищами, збирання різномовних КПВ у СПС, тестування, оцінювання тощо. Деякі результати оригінальні, не мають прототипу.
В монографії подано результати досліджень, проведених у відділі ―Програмна інженерія― за фундаментальними проектами III–1–07 ―Розробка теоретичного фундаменту генерувального програмування та інструментальних засобів його підтримки (2007–2011) та попереднього проекту ― Розробка теоретичних основ та методологічних засад компонентного програмування (2002–2006).

Author(s): Лавріщева К.М. та ін.

Language: Ukrainian
Commentary: 1417696
Tags: Информатика и вычислительная техника;Объектное моделирование (UML)